Snowprogres - snowboard freeride, splitboard - szkolenia i campy

SPLITBOARD

Splitboard to snowboard, który po rozpięciu i naklejeniu fok daje dużą swobodę poruszania się w górę stoku. Po dotarciu do celu deskę łączymy, zmieniamy pozycję wiązań i jest gotowa do zjazdu.

W splitboardzie najważniejsza jest możliwość swobodnego przemieszczania się w terenach oddalonych od popularnych miejscówek. Łatwo dostępne tereny przy wyciągach szybko po opadzie zostają doszczętnie rozjeżdżone. Chcąc dostać się w nietknięte jeszcze miejsca trzeba szybko przemieszczać się w terenie, pokonując wiele kilometrów w miękkim śniegu. Wtedy idealnym rozwiązaniem staje się deska rozcięta na pół z podklejonym fokami oraz para kijków turystycznych oraz oczywiście stosowna dawka zapału i ciekawości do eksplorowania nowych rejonów górskich.

Splitboarding to rozwiązanie dla osób pragnących szkolić się z dala od wyciągów. Splitboarding to oderwanie od codzienności, to wolność. Pozwala na eksplorację nietkniętych przestrzeni, pozwala odkryć siebie…

Najpierw jednak wypada zastanowić się skąd się wzięła idea. Na moment zahaczymy o lata 60-te, konkretnie 1965 rok, wtedy powstał Snurfer. W zamierzeniu zabawka, którą amerykański inżynier chemii, Sherman Popen skonstruował dla córki, łącząc ze sobą dwie narty. Na snurferze swoją przygodę zaczynał między innymi Jake Burton, jeden z trzech osób, których działalność konstruktorska doprowadziła w latach 70-tych do powstania snowboardu.

Na początku lat 90-tych kolejny Amerykanin – Bret „The Cowboy” Kobernick, bierze piłę tarczową i rozcina snowboard wzdłuż osi podłużnej na dwie równe części. Później implementuje do niego wiązania skiturowe, wymyśla sposób ponownego łączenia desek do zjazdu, tworząc w ten sposób pierwszy splitboard.

Odrobinę później Kobernick spotyka właściciela firmy Voilé Mountain Equipment, który to dostrzega potencjał dla poza trasowego wykorzystania tego nowatorskiego rozwiązania.

Zarezerwuj miejsce

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snowprogres.com

CAMPY & BIWAKI

Splitboard Camp jest dla tych wszystkich snowboardzistów, którzy będą bardziej niż szczęśliwi, aby zmierzyć się z kilkugodzinną wspinaczką, aby wybrać idealną linię w puchu. Można szkolić się indywidualnie lub dołączyć do grupy innych uczestników, którzy dzielą się swoją pasją.

Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć snowboard’u w zupełnie nowy sposób. Pokażemy w jaki sposób splitboard faktycznie działa, łączy on nieograniczone możliwości zwiedzania gór z jazdą na snowboardzie. Dla nas to cały świat. Biwakowanie w górach, niesamowite zjazdy oraz niezapomniane chwile.

Obozy splitboard’owe, które dają unikalną szansę odkrywania backcountry obok zalet freerid’u, można dowiedzieć się jak bezproblemowo radzić sobie na splitboard’zie. Nasi doświadczeni i certyfikowani instruktorzy planują trasy którymi będziemy podążać, zapewniają wsparcie przez cały czas, ale także wprowadzą w podstawy bezpieczeństwa lawinowego, w teorii i praktyce.

Byśmy mogli pielęgnować wspomnienia, prawie wszystkie obozy są zwieńczone sesją zdjęciową.

DSC_6880

NADCHODZĄCE SPLIT CAMPY:
20-22.01
27-29.01
17-19.02
17-19.03
NADCHODZĄCE FREERIDE BIWAKI:
14-15.03
21-22.03
25-26.03

Zainteresowany?

SZKOLENIA SPLITBOARDOWE

Zakres szkolenia:

- zapoznanie ze sprzętem,
- techniki podejść, zwrotów,
- ergonomia,
- skuteczność działań,
- bezpieczeństwo w górach,
- jazda poza trasowa, (teren dobierany do umiejętności kursantów)

* Szkolenie z wypożyczeniem sprzętu (splitboard, foki, wiązania, kije teleskopowe) 180 zł/godz/os.
* Szkolenie splitboardowe – sprzęt własny 130 zł/godz/os.
* Wypożyczenie ABC – 170 zł/dzień

Podane kwoty są kwotami netto.

Zarezerwuj miejsce

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snowprogres.com

WYPOŻYCZALNIA SPLITBOARDOWA

Split C luty @@
Splitboard:
Kwota dotyczy pełnego zestawu splitboardowego: deska, foki, wiązania, kije. Decydując się na wypożyczenie sprzętu określ datę odbioru i zwrotu.
1 dzień – 200 zł
7 dni – 1200 zł

KAUCJA – 1500zł

Zarezerwuj sprzęt

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snowprogres.com

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('property') #1 /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('property') #2 /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<meta property=...', 'http://snowprog...') #3 /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<!DOCTYPE html>...', 'http://snowprog...') #4 /home/defabroc/domains/snowprogres.com in /home/defabroc/domains/snowprogres.com/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373