Snowprogres - snowboard freeride, splitboard - szkolenia i campy

FIS # Klinika Sędziowska # SNB # Kraków # 05-08.09

Od dobrych kilkunastu lat raz w roku w róznych miejscach w Europie odbywa się Klinika Sędziowska (snb freestyle); federacji F I S.

Pierwszy raz w historii trzydniowe wykłady, dyskusje na temat freestylowego snowboardu oraz końcowe testy odbywać się będą w naszym kraju w Krakowie:]

W poprzednich latach sędziowie z całej Europy (i nie tylko) spotykali się w Niemczech, Szwajcarii, Słowenii, Austrii….. Tym razem gospodarzami jesteśmy My :]

Tematy poruszane na Klinikach dotyczą  dynamicznie rozwijającej się dyscypliny jaką jest Snowboard. Przez pryzmat najważniejszych event’ów na świecie, sędziowie z licencjami F I S oceniają zawody rangi Pucharu Europy, Pucharu i Mistrzostw Świata oraz Olimpiady. Z racji zbliżających  się w 2014 Igrzysk w Soczi i debiutującej nowej olimpijskiej konkurencji jaką  będzie slopestyle; na tegorocznej klinice duży nacisk szkoleniowy będzie kładziony zapewne na sedziowanie jib’ów i hop. Oczywiście halfpipe, który pojawił się jako pierwsza freestylowa konkurencja i slalom gigant zainicjowały deskę i wyniosły do rangi dyscypliny olimpijskiej w 1998 roku w japońskim Nagano.

Polskę na tegorocznej klinice reprezentować będą: Łukasz Ligocki, Jacek Milas, Paweł Pawluczuk, Mateusz Zadrożny, Marcin “Yamay” Kolasiński i Darek “Anioł” Engel (PROGRES Snb). Wszyscy nasi sędziowie (wraz z nieobecnym w tym roku Bartkiem Bilkiewiczem) tworzą polskie Stowarzyszenie Sędziów Snowboardu (http://www.sedziowiesnowboardowi.pl/) i od wielu lat posiadają międzynarodowe licencje F I S.

Joanna Konarska-Engel

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe kategorie