Snowprogres - snowboard freeride, splitboard - szkolenia i campy

Prelekcja na temat wyprawy w Klubokawiarni Aquarium.

Pierwsza polska wyprawa splitboardowa na na Splitbergen. Bielska premiera filmu i spotkanie z twórcami Progres Freeride Arktyka.

“Splitbergen”
reż. Darek “Anioł” Engel, Polska, 2018 / 25’

Opis filmu:
Krótkometrażowy film dokumentujący pierwszą polską wyprawę splitboardową eksplorującą tereny Svalbardu pod kątem uprawiania freeriding’u. Rok przygotowań po to, by wsiąść na pełnomorski jacht i popłynąć w niezbadane, niejednokrotnie dziewicze górskie tereny Spitsbergenu.
Ośmiu entuzjastów snowboardu, dwóch członków załogi, kierunek 80-ty równoleżnik. Piękno dzikiej i surowej przyrody Arktyki i ludzie stający z nim twarzą w twarz by odnaleźć ten rodzaj wolności, którą daje przebywanie odległych od cywilizacji miejscach.

Informacja o twórcach:

Darek Anioł Engel
Snowboarder, żywczanin, współzałożyciel szkoły SnowProgres, organizator wyjazdów i wypraw freeride’owych, międzynarodowy sędzia freestyle snb fis. Miłośnik winyli i minimalistycznej fotografii. Od lat najbardziej pociągają go jednak dzikie góry. Freeride to esencja jego górskiej działalności. Lubi o górach pisać i je fotografować, przede wszystkim jednak uwielbia w nich być. Świeżo mielona kawa i naleśniki żony domykają koło.

Michal Mutek Zielinski – filmowiec
Pochodzi z Bielska Białej. Od 4 lat zawodowo zajmuje się produkcją video, a także fotografią. W związku z pracą operatora dużo podróżuje, a snowboard to jego największa pasja, dzięki której przeżył wiele ciekawych przygód. Na co dzień eksploruje Beskidy, ale realizował też materiały filmowe w Australii, Japonii, USA i praktycznie całej Europie, pracując z wieloma światowej sławy snowboarderami oraz dla wielu marek. Jest samoukiem, a jego filmy były pokazywane oraz nagradzane na wielu festiwalach o tematyce sportowo-górskiej.

Szyman Padoł – muzyka

org. SnowProgres
wstęp wolny

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe kategorie